1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.83 (39 Голосів)

Днями на кафедрі фізіології Івано-Франківського національного медичного університету провели майстер-клас із визначення груп крові. У майстер-класі взяли участь студенти факультету підготовки іноземних громадян другого курсу 56-ї групи.

Заняття провела асистент кафедри Ірина Дубковецька. Особливу увагу викладач приділила роз’ясненню теоретичних аспектів груп крові, алгоритмів виконання та відпрацюванню техніки виконання маніпуляції.

На заході представили відеофільм та відтворювали навички з визначення груп крові за системами АВ0 та резус (Rh) з використанням ELDONTM ID CARD for 1 ABO and Rh D Blood Grouping (Данія). Під час заняття використовувались також ілюстративні матеріали ELDONTM ID CARD з раніше визначеними різними групами крові. Студенти повинні були визначити групу крові, обґрунтувати свою відповідь.

«Студенти-іноземці з великим захопленням беруть участь в освоєнні практичних навичок на заняттях з фізіології. Проте маніпуляція визначення груп крові є чи не найцікавішою. Після таких практичних навичок рівень теоретичних знань студентів суттєво зростає», — розповідає Ірина Дубковецька.

«Окремий акцент був зроблений на клінічному значенні майстер-класу, — говорить завідувач кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко. — Виконання маніпуляції проводиться у кожній підгрупі студентів усіх факультетів та медичного коледжу. Для визначення групи крові у будь-якій системі використовується один і той же принцип: забезпечення умов для реакції аглютинації еритроцитів у середовищі стандартних ізогемаглютинуючих сироваток або цоліклонів, що мають високий титр антитіл до досліджуваних антигенів еритроцитів. Проведення маніпуляції студентами самостійно дозволяє їм подивитись, як виглядає процес гемаглютинації, яким чином інтерпретуються отримані результати. Робота цікава. Бажаючі можуть удосконалювати майстерність в позаурочний час на базі навчально-практичного центру «Фізіологія». До слова, такі майстер-класи ми також проводимо для школярів на профорієнтаційних заходах «Ярмарок професій». А ще студенти-гуртківці під керівництвом Ірини Іванівни проводять наукові дослідження щодо вивчення взаємозв’язку між показниками варіабельності серцевого ритму, типами вищої нервової діяльності у студентів із різними групами крові. Такі роботи цьогоріч двічі перемогли на студентських конференціях».

На майстер-класі були присутні завідувач кафедри патофізіології професор Любомир Заяць, доктор медичних наук, доцент кафедри патоморфології та судової медицини Наталія Козань, співробітники кафедри фізіології професор Наталія Воронич-Семченко, професор Ірина Ємельяненко, доцент Олександр Шляховенко, доцент Тетяна Гуранич.

На занятті студенти самостійно вправлялися у відтворенні практичних навичок, з інтересом розпитували про алгоритми гемотрансфузії. На завершення майстер-класу присутні детально обговорили можливі помилки та ускладнення при визначенні груп крові, гемотрансфузіях та причини і наслідки антигенної несумісності резус-системи.

 

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika