1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.26 (33 Голосів)

Нещодавно в Києві в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця та у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (НУБіП) відбувся ювілейний ХХ з’їзд Українського Фізіологічного Товариства ім. П.Г. Костюка з міжнародною участю. Подія була присвячена 95-річчю від дня народження академіка Платона Григоровича Костюка.

Делегатами цього конгресу, який проводиться один раз на чотири роки, були відомі і молоді фізіологи України та представники країн близького й далекого зарубіжжя. Побували на з’їзді і фізіологи Івано-Франківського національного медичного університету професор Наталія Воронич-Семченко, доцент Тетяна Гуранич, кандидат медичних наук Уляна Шаламай, асистент Василь Стецев’ят.

На урочистому відкритті З’їзду зі вступним словом виступив президент Товариства, академік НАН України Олег Кришталь. Він привітав учасників форуму та зазначив, що «…задачі сучасної фізіології полягають, по-перше, у розвитку фізіології як науки, яка визначає сучасні знання про саму людину та тварин. Друге, це освітня спільнота, яка виховує спеціалістів в області біології та медицини». Академік підкреслив, що ці два напрями повинні більше взаємодіяти з метою виховання власної української еліти, яка зробить Україну могутньою та повноцінною країною для блага українського народу.

У роботі з’їзду взяли участь провідні вчені світу. З привітаннями учасникам форуму виступили віце-президент Європейської Академії, професор Оле Петерсен, голова кафедри ЮНЕСКО з наук про життя Міжнародного післядипломного освітнього Центру, професор Сенерік Айрапетян та інші. З відеозверненнями до учасників з’їзду звернулися видатні вчені в галузі фізіології та біофізики Бертіл Хілле (Вашингтонський університет, Сієтл, США), Нобелівський лауреат, професор Ервін Неєр (Інститут Макса Планка, Німеччина), професор Еміліо Карбоне (Турин, Італія).

«Українське Фізіологічне Товариство носить ім’я видатного українського фізіолога, академіка світового рівня Платона Григоровича Костюка, — розповідає кафедри фізіології ІФНМУ професор Наталія Воронич-Семченко. — Платон Григорович перший застосував мікроелектродну методику й розробив оригінальний метод внутрішньо­клітинного діалізу ізольованого нейрона (так званий «метод Костюка»). Це дозволило вивчати властивості внутрішньої поверхні плазматичної мембрани нервових клітин. Він досліджував природу збудження нейрона, зв'язок активного транспорту іонів з метаболізмом, уперше визначив складові компоненти у трансмембранних струмах, що пов’язані з генерацією потенціалів дії. Працюючи разом із Нобелівським лауреатом Джоном Екклсом у Канбері, встановив механізми виникнення пресинаптичного гальмування та його фізіологічне значення. І це далеко не повний перелік наукових здобутків вченого та його учнів. Досягнення академіка Платона Костюка і його співробітників зробили Інститут Фізіології ім. О.О. Богомольця, який він очолював понад 40 років, світовим лідером серед фізіологічних дослідницьких центрів, центром нейрофізіології».

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
6
7
8
9
11
14
15
18
21
22
25
27
28
29
31

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika