Страх смерті, тремор, психоз, - про що свідчать ці ознаки у хворого? Про симптоми виснаження і спад адреналіну, пухлини різної класифікації та конфігурації. Про це й багато іншого на основі прикладів з власної практики детально пояснює студентам ендокринолог, викладачка ІФНМУ Тамара Вацеба.

4 грудня в оновленому кафе "Академка" відбулася зустріч із студентами ІФНМУ рамках проекту "Коdon". На запрошення майбутніх лікарів перед ними виступила викладачка ІФНМУ Тамара Вацеба. Вона каже, тем в ендокринології дуже багато. Однак саме проблему гормонально-активні пухлини надниркових залоз фахівець вважає однією з найцікавіши. Адже у своїй практиці мала клінічні випадки цього захворювання. Крім того, цей недуг є доволі недооціненим у вітчизняній медицині.

"Я хочу звернути увагу на особливості діагностики, акцентувати на тому, що ці пухлини бувають різні, - стверджує Тамара Вацеба. - Кожна з них має свою характерну симптоматику, якщо знати ці нюанси в діагностиці, то їх можна помітити вчасно".

Важливим аспектом є те, що більше 20% дорослого населення в Україні має гіпертензію, гормональні пухлини. А серцево-судинні захворювання утримують лідерство у світі за кількістю смертей. Фахівець також звернула увагу на те, що майбутні лікарі, які тільки вивчають медицину, не повинні ігнорувати ту інформацію, яку стаються донести до них викладачі. Адже досвід приходить тільки коли є знання.

"Потрібно націлювати студентів на те, аби вони не ігнорували базові знання. Вони часто недооцінюють, того що їм дають теоретичні кафедри. Це те підґрунтя, з якою вони себе будуть добре почувати у практичній медицині", - наголошує лікар-ендокринолог.

Також перед студентами виступив і Роман Ган. Він розповів слухачам про особливості прояву анемії у дітей раннього віку.