1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.88 (4 Голосів)

Напередодні новорічних та різдвяних свят, для невиліковно хворих прикарпатців організували благодійну акцію із збору коштів на їхні потреби. Під стінами Архикатедрального Собору Воскресіння Христового організатори події частували всіх охочих запеченими гарбузами та розповіли про тих, хто зараз потребує допомоги.

Таку ідею, кажуть організатори, перейняли з Європи. Там часто відбуваються акції зі збору коштів на паліативну допомогу: "У цей час там організовують печені каштани, - розповідає головний лікар Обласного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька. - І містяни знають, раз печені каштани, то це на паліативну допомогу і це для хоспісу. А ми вирішили використати печений гарбуз".

До акції долучилися й викладачі Івано-Франківського національного медичного університету. Зокрема свої дивовижні картини на добре діло пожертвувала асистент кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Галини Григорук. Вона зізнається, для неї написання картин це цілий медитативний процес. А ще, завдяки використання звичайної солі, вдається добитися неймовірних абстрактних образів.

"Вирішила допомогти хоспісу зібрати певні кошти, пожертвувала їм картини, - розповідає мисткиня. - Я і раніше жертвувала картини, але мені захотілося, щоб мої картини були в лікарні. Аби вони несли для хворих позитивну енергетику."

Галина Григору зізнається, така ідея з'явилася у неї ще на конференції по паліативній допомозі. Навіть у Європі побутує практика, прикрашати стіни закладу різноманітними творами мистецтва.

"Такі картини не зобов’язують ні до чого і на мою думку більш розслаблюючі", - стверджує авторка полотен.

Окрім того, під час акції, окрім запашних печених гарбузів з корицею, всім охочим роздавали розмальовані камінці. Кожен з яких вмістив на собі 4 пори року, які символізують різні періоди життя людини.

"Навесні ми були дітками, влітку з кимось познайомились, осінню ми вже одружилися, зимою народили дітей, а там вже і старість на підході, - пояснює викладачка кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства ІФНМУ Оксана Готюр. - Ми часто не задумаємось, що наш час швидкоплинний. Навпаки, ми думаємо, що постійно будемо здорові, веселі, енергійні. Але так буває не у всіх і не завжди".

Тому й акція, окрім благодійної складової, несла у  собі і просвітницьку місію. Адже, як стверджують організатори, чимало людей, які підходили до них, навіть не знають, про те, що означає "паліативно хворий", що у нас є відповідний заклад та такі пацієнти. Вони розповідали як працює хоспіс, та як туди потрапляють люди, які, дуже часто, залишаються наодинці зі своєю бідою.

"Наші пацієнти в хоспісі не можуть самі просити за себе, - наголошує Оксана Гоцюр. - Якщо, у них будуть друзі, такі як волонтери, які будуть про них розказувати, то люди будуть їм допомагати у цьому житті".

Загалом, за час проведення акції, на потреби пацієнтів обласного центру паліативної допомоги вдалося зібрати близько двох тисяч гривень. Тому, організатори акції планують зробити такий захід постійним.

 
Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

ua

virtualnii pac

educ

РОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ:

karta

БІБЛІОТЕКА

Biblo ban

БАЗИ ВІДПОЧИНКУ "АРНІКА"

arnika