У понеділок, 23 грудня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась конференція трудового колективу. Ректор вишу, професор Микола Рожко звітував перед колективом про діяльність і здобутки університету упродовж 2019 року. Вже традиційно конференція відбулася в концертній залі обласної філармонії.

Звіт ректора відбувся у форматі розповіді, яка супроводжувалась мультимедійною презентацією. Серед досягнень університету у 2019 році — нові навчально-практичні центри, придбання навчального корпусу по вулиці Бандери, спорудження на спорткомплексі ІФНМУ сучасного тенісного корту, масштабні ремонтні роботи, які відбулися в приміщеннях багатьох кафедр і факультетів університету, покращення умов проживання студентів у гуртожитках, довгоочікуваний початок будівництва житлового будинку для працівників університету.

Окремо у своїй доповіді Микола Рожко зупинився на кадровій політиці, преміюванні молодих науковців та їхніх наставників, які захищають дисертації чи видають підручники. Розповів ректор про здобутки студентів, які перемагають на олімпіадах, гідно представляють університет на всеукраїнських та міжнародних конференціях, беруть участь у стажуваннях і волонтерських проектах, здобувають перемоги на спортивних змаганнях обласного, всеукраїнського і навіть світового рівнів. Так, за кількістю учасників всеукраїнських студентських олімпіад ІФНМУ цього року поступився лише Національному медичному університету імені О.О.Богомольця.

«Ми намагаємося йти в ногу з часом, і тому розвиваємо інформаційні технології в університеті, закуповуємо нове обладнання, комп’ютерну техніку для кафедр, які цього потребують, вдосконалюємо навчальну базу, відкриваємо нові навчально-практичні центри, — говорить Микола Рожко. — Дякую всьому колективу університету, членам Вченої ради, які підтримують ці ініціативи ректорату. Тільки разом ми зможемо йти вперед».

Кілька доповідачів висловили свою точку зору на діяльність ректора та адміністрації. Завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини професор Василь Міщук наголосив на тому, яку увагу ректорат приділяє розвитку клінічних баз університету, закупівлі нового обладнання, яке не лише допомагає в навчанні студентів, але й власне працює в лікувальних закладах. Завідувач кафедри акушерства і гінекології післядипломної освіти професор Оксана Макарчук розповіла про всебічну підтримку ректорату в організації наукової конференції, яку вже три роки проводить кафедра, а також про систематичне поповнення матеріально-технічної бази цієї молодої кафедри за сприяння адміністрації університету. Директор університетської клініки Марія Семотюк подякувала професорсько-викладацькому складу за співпрацю, розповіла про лікування студентів і працівників університету, а також запевнила, що заклад працюватиме і наступного року.

Слово надали і представникам студентства. «За час, протягом якого я займаюсь студентським рухом ІФНМУ, всі студентські організації зробили дуже багато, це було підтверджено всеукраїнським гран-прі за розвиток студентського самоврядування, — сказав голова Студентського парламенту Олег Тромбола. — В яку б столичну установу я не приїхав, її працівники незмінно кажуть: «О, знову цей Франківськ, вони, як завжди, мовчати не будуть». Культивування внутрішньої свободи — це та річ, за яку я дуже вдячний ректору та всій адмвністрації. Ми дякуємо за те, що ведете університет вперед, дозволяєте нам робити все по-своєму, змінюєте людські життя».

Роботу ректора делегати конференції трудового колективу одностайно визнали задовільною. А дехто з доповідачів пошкодував, що немає можливості поставити оцінку відмінно.

З окремою доповіддю виступив голова профкому працівників університету Любомир Заяць, який розповів про виконання колективного договору, використання бюджетних коштів на оздоровлення працівників медуніверситету, турботу й опіку над ветеранами вишу тощо.