Нещодавно на базі івано-франківського Університету Короля Данила відбувся молодіжний форум «Живи та працюй в Україні» для школярів, представників різних університетів та коледжів. За інформацією Івано-Франківського обласного центру зайнятості, учасниками заходу стали понад 200 студентів міста та щонайменше 900 учнів шкіл Прикарпаття.

Упродовж першого дня роботи форуму школярі ознайомилися з актуальними вакансіями, які представили роботодавці міста, а також пройшли свої перші співбесіди.

Другий день форуму запам’ятався квест-грою «Країна професій» та фотоконкурсом «Живи та працюй в Україні». Учні із 45 шкіл Прикарпаття мали можливість взяти участь у 50 майстер-класах, що популяризували різні професії.

У заході взяли участь і студенти Івано-Франківського національного медичного університету, члени Студентського наукового товариства. Вони навчали охочих правилам вимірювання глюкози крові та артеріального тиску, проведенню непрямого масажу серця на манекені, визначенню кольоросприйняття за допомогою таблиць Рабкіна, проведенню динамометрії. Наш стоматолог Вікторія Кривенька демонструвала алгоритми, як необхідно чистити зуби, а фармацевт Ярина Дрогобицька зачарувала всіх своїми навичками з виготовлення скрабів із цукру. Ну і, звичайно, усі охочі мали змогу сфотографуватися зі скелетом.

«Сьогодні є дуже важливим проведенням форумів у стилі майстер-класів, — зазначає голова Студентського наукового товариства Надія Гринів. — Розповім з власного досвіду. Багатьом дітям різного віку я задавала одне і теж питання: «Ким ви хочете стати? Можливо, лікарем?». У 95 % відповідь була така: «Я не знаю. Ні, лікар – це страшно, там ще й 12 років вчитися». Наше молоде покоління вже зі шкільної парти тікає за кордон або вчитися, або працювати. Вони не бачать перспективи життя в Україні. І саме такі заходи можуть сприяти розвитку зацікавленості школярів у різних професіях у своїй Батьківщині».

За підсумками форуму на основі результатів інтернет-опитування студенти нашого університету отримали перше місце за найкращу презентацію навчального закладу.

До слова, за активну участь у профорієнтаційних заходах міста грамотою міською голови Романа Марцінківа нагороджена науковий керівник СНТ і ТМВ, професор Наталія Воронич-Семченко та студент п’ятого курсу, заступник голови СНТ Сергій Фреїк.

Бажаємо нашим студентам наснаги, нових перемог та здобутків!