У суботу, 18 січня, у столиці Австрії Відні відбувся міжнародний симпозіум за участі фахівців дерматовенерологів з Європи, Азії та Африки. В роботі наукового форуму взяв участь завідувач кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету доцент Олександр Александрук.

«Захід був присвячений проблемі генералізованого пустульозного псоріазу, — розповідає Олександр Александрук. — Обговорювались генетичні та імунні механізми дерматозу, світові підходи до діагностики та лікування хвороби, клінічні випадки з різних країн, перспективні напрямки для розробки нових лікувальних технологій».

За результатами зустрічі очікується подальша міжнародна співпраця з метою покращення результатів лікування хворих на генералізований пустульозний псоріаз.

Довідково

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, близько 1,5 млн українців щодня борються з псоріазом. Генералізований пустульозний псоріаз, висипання з гнійним вмістом, які зливаються в одне велике ураження, є одним з ускладнень псоріазу, яке може призвести до інвалідності. Псоріаз невиліковний, але його можна успішно контролювати протягом усього життя, якщо слідкувати за перебігом хвороби та дотримуватись рекомендацій спеціалістів. Для погодження будь-якого плану боротьби з псоріазом потрібно звертатись до лікаря, адже неправильне лікування може лише погіршити стан людини.