На базі Івано-Франківського національного медичного університету триває 5-денний тренінг за участю провідних лікарів-реабілітологів Німеччини. Завдяки рокам співпраці ІФНМУ з центром хоспісної медицини в Мюнстері і в Боні нарешті вдалося запросити до нашого міста таких фахових спеціалістів, як Петер Ніланд і Наталя Шерер.

Адміністрація університету стверджує, що це знакова подія. Адже це перший візит Петера Ніланда до Івано-Франківська, який пропри свій щільний графік, зміг виділити час, аби провести цей тренінг. Окрім того вдалося розширити кількість учасників навчання до 50 осіб. Адже зазвичай німецький фахівець викладає цей курс для аудиторії в 20 людей.

«Сьогодні, на цьому навчанні присутні ті, хто навчає студентів на 1-2 курсах, – розповідає перший проректор ІФНМУ Ганна Ерстенюк. – І дуже важливо зрозуміти, як повести та підготувати молодь до майбутньої діяльності. Тому я надіються, що цих перших 5 днів – це перший крок у цій співпраці. І це буде мати велике продовження та внесе свою лепту у розвиток нашої медичної освіти».

Окрім теоретичних навичок за час проведення тренінгу його учасники виконуватимуть і практичні завдання. Це є однією із особливостей курсу. Адже методика надання паліативної допомоги у Німеччині включає в себе багато етапів.

«Ми забезпечуємо своїм пацієнтам також і духовне здоров’я, – пояснює лікар-реабілітолог університетської Мальтійської клініки Петер Ніланд. – Ми працюємо не тільки індивідуально з ними, а й з їхніми родинами. Залучаємо до роботи не тільки хірургів, гінекологів та педіатрів, а й всю родину. Аби надати пацієнту якомога якіснішу допомогу у звичному для нього середовищі».

І однією з найвагоміших проблем у сфері паліативної допомоги в Івано-Франківську залишається брак кваліфікованих спеціалістів та обладнання, більшість з якого, виготовлено ще у 80-х роках минулого століття. На сьогодні в обласному клінічному центрі паліативної допомоги нині так і персоналу та місць для пацієнтів. У стаціонарному відділенні є 30 ліжок. Керівництво закладу наголошує на тому, що потрібно розвивати й інші напрямки надання паліативної допомоги

«Потрібно розширити виїзну службу – це допомога паліативна вдома з такими реабілітаційними компонентами. Потім, можливо, ще інші форми. Наприклад, денні стаціонари для хворих. Паліативна допомога повинна надаватися на різних рівнях» – каже Ірина Слугоцька , директор Івано-Франківського обласного центру паліативної допомоги.

Триватиме курс протягом 5 днів у різних локаціях. А після завершення кожний його учасник отримає міжнародний сертифікат.