В Івано-Франківському національному медичному університеті в неділю, 26 січня, завершився чемпіонат України з шахів серед медичних вишів. Після трьох днів напруженої боротьби збірна нашого університету посіла друге місце серед 10 команд.

Загалом в читальному залі наукової бібліотеки ІФНМУ у шахи грали 30 шахістів — по три у кожній команді. За регламентом, учаснику на гру відводилося 10 хвилин з додаванням 10 секунд за кожний хід. Вперше на чемпіонаті обраховувався міжнародний шаховий рейтинг, а за перебігом змагань можна було слідкувати он-лайн на міжнародному сервері Chess Results.

Перемогу здобула команда Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Друге місце в Івано-Франківського національного медичного університету. Третіми стали шахісти Української медичної стоматологічної академії (Полтава).

Команда ВНМУ ім. М.І. Пирогова була представлена майстром спорту України з шахів, і двома кандидатами у майстри. З 27 своїх партій вінничани виграли 23 і одну звели у нічию. «Коли ми їхали на турнір, то чудово розуміли, що тут зберуться одні з найсильніших гравців. Наша команда проявила справжню жагу до перемоги, і нам таки вдалося перемогти, — говорить капітан вінницької команди кандидат у майстри спорту Василь Шунков. — Дякуємо організаторам, ректорату Івано-Франківського медуніверситету за теплий прийом, чудову ігрову атмосферу і затишок, який вони нам створили. Окремо дякуємо керівництву нашого ВНМУ ім. М.І. Пирогова за постійну підтримку та допомогу. Сподіваємося наступного року зустрітися ще в більшому складі».

Ці змагання в Україні проводять вже четвертий рік поспіль. І щоразу команда ІФНМУ входить до трійки призерів, а минулого року навіть стала чемпіоном і так отримала право стати господарем цьогорічного чемпіонату.

Цього разу шахісти ІФНМУ здобули 21 перемогу і одну нічию. У командних зустрічах іванофранківці поступилися лише чемпіонам вінничанам 1:2, що й стало вирішальним у боротьбі за перемогу. «Щороку рівень учасників росте, ми маємо серед учасників більше майстрів і кандидатів у майстри спорту. Всі університети стають сильнішими, боротьба кожного року стає все важчою, — каже викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання ІФНМУ, майстер спорту з шахів Андрій Шанковський. — Програш команді Вінниці став для нас вирішальним. Ми не змогли їх наздогнати, адже вони теж більше нікому не поступилися. З іншого боку, четвертий рік поспіль ми у трійці призерів. Я дякую нашій команді за хорошу гру!».

Цікаво, що на чемпіонаті змагалися й іноземні громадяни. Індійка Суня Сакта Сатапахі навчається на третьому курсі в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця. «Я почала грати в шахи, коли мені було сім років, брала участь у міжнародному шаховому турі, різних міжнародних матчах, — розповідає дівчина. — З початком навчання в Україні мені довелося призупинити активні виступи у шахах. Зараз я дуже рада, що можу зіграти на таких університетських змаганнях. Гравці тут доволі сильні, тож я отримала хорошу шахову практику. Дякую всім учасникам за чудові партії!»

На закритті змагань засновник чемпіонату України з шахів серед медичних університетів директор Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика, професор Олег Шекера окремо відзначив рівень організації цьогорічного турніру і висловив сподівання, що змагання наступних років зможуть витримати цю високу планку, яку встановив ІФНМУ. А наступний чемпіонат отримає нового господаря — Вінницький національний медичний університет ім. М.Пирогова.

Детальні результати четвертого чемпіонату України серед медичних університетів можна переглянути на міжнародному сервері Chess Results за цим посиланням.