У четвер, 27 лютого, в Івано-Франківську стартував Міжнародний медичний форум «Медицина України – європейський вибір». Крім українських фахівців, серед учасників форуму провідні лікарі  зі Словаччини, Литви та Ізраїлю.

Уже вчетверте у співпраці Асоціації лікарів Карпатського регіону та Івано-Франківського національного медичного університету проходить форум, що об’єднує фахівців медицини з різних країн світу задля обміну досвідом та пошуку спільних рішень, що стоять перед медициною майбутнього.

«Ми об’єдналися, оскільки бачимо чимало викликів на шляху реформування української системи охорони здоров’я. Досвід колег з-за кордону  цінний для нас, адже маємо змогу почути про  трансформацію медицини у їхніх країнах, – говорить ректор ІФНМУ Микола Рожко. –  Головне ж завдання для нас підготувати кваліфікованого лікаря. І  ми дуже зацікавлені  у навчанні студентів та викладачів нашого університету. Частина з них поділяться на форумі і своїми доробками.».

Побачити майбутнє, опираючись на вимірювані результати сьогодення закликав присутніх на форумі  Гінтарас Грахаускас, екс-радник міністра охорони здоров’я Литви, член робочої групи Україна- Литва, експерт з питань проблем людей похилого віку та старіння нації.

Фахівець з Литви каже, що на економіку, соціальну сферу та охорону здоров’я країни впливає старіння населення, а Україна в цьому плані займає одне з перших місць на пострадянському просторі. «Україна старіє, а еміграція молоді в Європу веде до того, що тут залишається  все менше людей, які будуть платити податки. Для системи охорони здоров’я вашої країни це додатковий виклик. І на це варто звернути увагу», – зазначає  Грахаускас.

У перший день форму фахівці обговорювали   також як покращити систему охорони здоров'я у період кризи, ділилися напрацюваннями з проблематики старіння, порушень сну, лікування онкологічних захворювань.

Під час роботи другого дня форуму на базі Прикарпатського онкоцентру та обласної клінічної лікарні №1 закордонні фахівці проведуть майстер-класи. Також на форумі йтиметься про діабет, реабілітологію, робототехніку.

На відкритті форуму виступила університетська чоловіча хорова капела «Сурма» ім. Б. Волосянка

Далі буде…