Днями в центральному читальному залі бібліотеки ІФНМУ вже традиційно пройшов захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови. Цього дня в бібліотеці лунали поезія та пісні кількома мовами, які є рідними для студентів з різних країн, котрі навчаються в університеті.

Захід підготували працівники центрального читального залу у співпраці із заступником декана з виховної роботи факультету підготовки іноземних громадян Світланою Родчин, керівником народного естрадно-спортивного ансамблю «Арт», старшим викладачем кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання Олександрою Муліною, доцентом кафедри мовознавства, головою МОВУТ «Просвіта» ІФНМУ Марією Гуцол і оператором звукозапису відділу освітньо-виховної роботи та організації дозвілля Назаром Фігурою.

Святкове дійство відкрили працівники бібліотеки, які розповіли присутнім про історію святкування Дня рідної мови.

Через мелодійну пісню, запальний танець, прекрасний вірш рідну, дорогу, неповторну Україну представили студенти медичного факультету й бібліотекарі. Прозвучали прониклива пісня під звуки бандури, патріотичний вірш Василя Симоненка. Учасники студентського ансамблю АРТ виконали запальний український танець.

Азербайджан представила клінічний ординатор кафедри дерматології, голос університету Айдан Мамедова. Вона всіх зворушила виконанням пісні на турецькій мові під звуки національного інструменту Раяна Хамадеха із Сирії. Вдалим доповненням до виступу стала презентація «Азербайджан – країна вогню і гранату», підготовлена працівниками бібліотеки.

Країну поетів і мислителів, Німеччину, представили працівники бібліотеки, доповнивши свій виступ презентацією виставки-інсталяції «Голокост книжок», яка висвітлила події 1933 року в Німеччині. Студенти продекламували вірш німецькою мовою «Чи знаєш ти про країну і мову» та романтичну баладу Генріха Гейне «Лорелай».

«Заповіт» Тараса Шевченка присутні почули польською, французькою, німецькою, українською мовами.

Свято рідної мови пройшло на одному диханні. Присутні в залі підтримали думку ведучих про те, що мову потрібно вивчати, пропагувати, плекати та поширювати всіма способами. Адже мова - це душа народу.