Нещодавно, завдяки старанням завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професора Івана Тітова в розпорядженні студентів з’явився надсучасний стетоскоп 3M Littmann 3200.

У зв’язку з відносно низьким рівнем аускультативних навиків у студентів, виникла потреба в їх вдосконаленні. Стетоскопи Littmann –загальновизнаний лідер медичного ринку. Зокрема, модель 3M 3200 містить вмонтований цифровий механізм, що дозволяє записувати та зберігати аускультативні дані, а безпровідна технологія Bluetooth передає інформацію в комп’ютер для подальшої інтерпретації. Інтерфейс стетоскопа дозволяє керувати режимами аускультації, а 24-кратне підсилення звуку робить його незамінним при огляді пацієнтів з ожирінням, або ж з верхнім одягом.

«Відтепер у студентів є змога не лише самостійно здійснювати аускультацію у потрібному для себе режимі, але й порівняти її зі зразками аускультативної бібілотеки Littmann, — розповідає професор Іван Тітов. — Також студенти можуть скористатись безплатним програмним забезпеченням для візуалізації звуків серця та легень у вигляді фонокардіограм. Окрім цього, програма дозволяє виявити приховані діастолічні та систолічні шуми серця».

Заняття з обладнанням такого класу не лише забезпечує унікальну якість звуку, але й дає студентам змогу опанувати практичні навики на рівні з світовими медичними вузами. Найближчим часом кафедра анестезіології планує започаткувати власну аускультативну бібліотеку, на основі електронних матеріалів роботи студентів з пацієнтами.