1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (5 Голосів)

До 72-ї річниці Івано-Франківського національного медичного університету відбулося відкриття кімнати-музею «Руської Трійці». Вона зібрала в собі велику колекцію експонатів. Окремий стенд присвячений лауреатам премії І. Вагилевича. Аналогів на Прикарпатті університетський музей не має.

Експозиція працює на четвертому поверсі центрального корпусу ІФНМУ в одній з кімнат кафедри українознавства.

У рамках відкриття музею «Руської Трійці» лауреатом премії імені І. Вагилевича став ректор медичного університету Микола Рожко: «Отримати таку відзнаку для мене незвичайне відчуття, адже я не краєзнавець, а медик. Проте, як я розумію, це надано мені авансом на майбутні справи у напрямку краєзнавства. Пропозицію стосовно музею колектив сприйняв відразу. Невдовзі ми запросимо вас і в Музей історії медицини Прикарпаття. Ми пройшли всі труднощі, було складно, було важко і безліч роботи, але ми це пройшли. Ми хочемо, щоб студентство знало і пам’ятало свою історію».

Також лауреатом премії став Іван Вагилевич – правнук визначного письменника.

Академік Володимир Качкан зауважив, що українських лікарів треба готувати на історії і недаремно в університеті є спецкурс «авторське краєзнавство»: «Щоб збагнути українську історію, нам спочатку треба знати свою. Саме тому ми прививаємо студентам всі знання, щоб потім вони були справжніми фахівцями».

Стежте за анонсами, незабаром ознайомимо з іншими цікавими заходами та подіями, які відбуватимуться в університеті в рамках відзначення 72-річчя з дня його заснування.

 

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika