1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.08 (6 Голосів)

У понеділок, 11 вересня, для івано-франківських студентів організували навчальну програму під час якої інформуватимуть про їхні права та посилювати взаємодію між студентами різних етнічних груп.

Одним з перших вишів Івано-Франківська, у якому відбулась презентація інтеркультурної лабораторії у пам’ять посла Стівенса, став Івано-Франківський національний медичний університет, позаяк у ньому навчається найбільша кількість іноземних студентів у місті.

Для навчальної програми буде відібрано 15 українських та 15 іноземних студентів з поміж тих, які зареєструються для участі в ній.

Учасниками зустрічі були старшокурсники університету, і, як зазначають викладачі ІФНМУ, саме ці студенти мотивовані до самореалізації, бо вже легко оперують своїми знаннями. За словами голови ради кураторів Тетяна Князевич, під час воркшопу, що був організований у форматі гри, студенти виявили велику цікавість до запропонованого проекту. «Для них це новий досвід, розвиток, зрештою, вдосконалення мови. Вони побачили, що йдеться в подальшому про участь як у навчанні, так і в і поїздках закордон. Думаю, вони зареєструються на програму і чимало саме наших студентів стануть делегатами цієї програми», — зазначила Тетяна Князевич.

Передбачається, що учасники інтеркультурної лабораторії дізнаються про свої права та можливості краще адаптуватись до середовища проживання, обговорять виклики, з якими доводиться зустрічатись у боротьбі за толерантність, розроблять ідеї власних проектів, спрямованих на утвердження верховенства права, міжкультурного різноманіття, протидію дискримінації та ксенофобії.

«Ця програма має велике значення не тільки для студентської спільноти, але й для всього міста, адже вона підносить на новий рівень ідею культурного різноманіття», – наголосив один з організаторів інтеркультурної лабораторії голова ГО «СТАН» Ярослав Мінкін.

Програма складатиметься з 3 воркшопів, 4 скайп-конференцій із американськими студентами, одного круглого столу зі спільнотою лідерів та одного хакатону – мозкового штурму щодо майбутніх проектів, які популяризуватимуть ідеї толерантності та міжкультурного різноманіття.

Також у межах програми буде створено двомовний (англійська/українська) мультикультурний альтернативний гід Івано-Франківськом та двомовний буклет про права та обов’язки українських та іноземних студентів.

Цей проект реалізовує «Молодіжна організація «СТАН» спільно з громадською організацією EL & OL, що підтримує іноземних студентів в Україні коштом гранту Корпусу Миру (Peace Corps) та Меморіального фонду посла Дж. Крістофера Стівенса.

«Програма, яка зараз реалізовуватиметься в Івано-Франківську і намагатиметься об’єднати іноземних та українських студентів – це остання програма, яка буде підтримана фондом, бо він припиняє свою діяльність», – розповів проектний менеджер Інтеркультурної лабораторії Кайл Логан, який також є волонтером Корпусу Миру.

За його словами івано-франківським студентам дуже пощастило, адже є небагато інституцій, які готові фінансувати подібні проекти, які є дуже важливими для нашого суспільства.

 

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika