Нещодавно в італійському місті Бая Доміція на острові Іскія відбулася літня школа, організована Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (ІМАНС). Участь у престижному освітньому проекті взяли студенти шостого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Піжук та Вікторія Гайдей. Вони поділилися враженнями, які отримали під час навчання.

Мета створення та діяльності ІМАНСу — сприяння розвитку освіти, науки та громадянського суспільства в Україні та підвищенню академічної мобільності українців на арені міжнародної освіти.

«Учасники літньої школи отримали цінну інформацію про грантові можливості для науковців у Європейському Союзі, — розповідають студенти. — Ми взяли участь у проектних та психологічних тренінгах, розвинули навики ефективного ділового спілкування та вдосконалили ділову англійську мову. Найціннішим, що ми для себе взяли з цього навчання — це, перш за все, вміння налагодити контакти і працювати в команді».

Чудовим доповненням навчання у літній школі були відпочинкові та екскурсійні програми до Неаполя, Риму та Ватикану, котрі теж додали незабутніх вражень. Як казали древні римляни, “Utile dulci miscere” (Поєднуй приємне з корисним).

Здобуті знання будуть корисними для професійної діяльності українських молодих науковців та послугують вагомим кроком для вдосконалення медичної системи в Україні.