29 вересня 2017 року на 65 році життя після тяжкої тривалої хвороби відійшла у вічність Бабенко Ірина Георгіївна, доцент кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету.

Ірина Георгіївна народилася 4 травня 1953 року у Донецьку і однорічною дитиною переїхала до Івано-Франківська у зв’язку з призначенням батька – Георгія Овксентійовича ректором Івано-Франківського медичного інституту. З того часу все її життя було пов’язано з цим містом.

Вона на відмінно закінчила школу і по стопах свого батька поступила в очолюваний ним медичний інститут. Приклад батька, який заснував відому на весь тодішній Радянський Союз школу мікроелементології, в якій було захищено більше 100 докторських і кандидатських дисертацій, спонукав її до вивчення ролі мікроелементів в розвитку і перебігу цукрового діабету. У своїй кандидатській дисертації, яку написала навчаючись в аспірантурі, вона довела, що іони хрому покращують вуглеводний обмін, включаючись як каталізатор в процеси гліколізу. Можливо вона могла б досягнути і вагоміших успіхів у науковій роботі, але її більше цікавила практична медицина. В один момент після закінчення аспірантури вона навіть хотіла стати хірургом, але перемогла ендокринологія і, починаючи з 1982 року вона присвятила їй все своє активне життя, ставши одночасно і педагогом і лікарем-практиком.

Доцент І.Г. Бабенко внесла великий вклад в організацію протизобних експедицій в гірські райони Івано-Франківщини, в результаті яких ендемічний зоб, як крайова проблема, була в основному вирішена.

Лікарська діяльність Ірини Георгіївни відзначалась великою професійною майстерністю, умінням підійти до кожного хворого, увійти в його в положення. Про педагогічний талант свідчить не тільки її блискучі лекції і практичні заняття, але й уміння залучити багатьох студентів до роботи в науковому гуртку, яким вона тривалий час керувала, привити їм любов до ендокринології.

Для І.Г. Бабенко була характерна особлива доброзичливість, принциповість і чесність, скромність, вимогливість до себе і підлеглих. Вона завжди була найбільш поважним і любимим співробітником кафедри і відділення ендокринології. Завдяки клінічному, педагогічному, науковому, організаційному таланту і звичайно не на останньому місці – особливій привабливості, вона завоювала великий авторитет серед співробітників, студентів і пацієнтів.

Чимало жінок завдячують їй, ставши матерями, оскільки вона прекрасно розбиралась в гінекологічній ендокринології. Її чарівна, артистична усмішка додавала всім, хто був біля неї, хорошого настрою, вселяла оптимізм. Чарівність і щирість Ірини Георгіївни дозволяла прийти кожному з його турботами, тривогами і завжди знайти участь і отримати підтримку.

Ми ніколи не забудемо дорогу Ірину Георгіївну, вона завжди житиме в наших серцях.

Колектив кафедри ендокринології
Івано-Франківського національного медичного університету