З 28 вересня по 1 жовтня в Кам’янці-Подільському на Хмельниччині відбувся ХVІ з'їзд Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ). У події взяла участь делегація Івано-Франківського національного медичного університету.

Вперше за 27 років новітньої історії з’їзд загальнонаціональної організації всіх лікарів проводився не в обласному центрі і в місті, де немає медичного університету. Справа в тому, що на Хмельниччині діє одна із найактивніших крайових організацій ВУЛТ. Крім того, минає 100 років з часу створення історичної попередниці ВУЛТ — Всеукраїнської спілки лікарів.

Делегацію з Івано-Франківська представляли професори Нестор Середюк, Віталій Середюк, Ігор Чурпій, доценти Іван Мельник, Анатолій Шевчук, Ігор Сорочинський, лікар-невролог Леся Попіль.

З’їзд розпочався з ювілейного пленарного засідання «Українські лікарі доби УНР» для вшанування лікарів, які з гідністю виконували свій професійний і громадянський обов’язок в буремні роки столітньої давнини.

Центральним заходом з’їзду стала Всеукраїнська лікарська асамблея «Лікарське самоврядування в контексті змін в охороні здоров’я». На асамблеї з важливими доповідями виступили високоповажні промовці з України і зарубіжні колеги: очільник Польської лікарської палати професор Мацей Гаманкієвич та президент Південно-Східного Європейського Медичного Форуму – асоц. професор Андрій Кехайов (Болгарія).

Це поважне лікарське зібрання було присвячено обговоренню нової (зведеної) редакції законопроекту «Про лікарське самоврядування», шляхів запровадження професійного самоврядування в медицині та ролі лікарської спільноти в процесах реформування охорони здоров’я в Україні.

З’їзд обрав нові керівні органи Товариства. Було оновлено і розширено Правління, Президентом ВУЛТ було обрано доктора Олега Мусія, Головою Правління — доктора Миколу Тищука, Головою Етичної комісії став професор Василь Князевич.

Наукова програма з’їзду, укладена з акцентом на міждисциплінарну взаємодію, була насиченою, цікавою і різноманітною. Партнерами в організації наукових заходів з’їзду, зокрема, симпозіумів: «Виклики сучасної медицини», «Коморбідні стани в сімейній медицині» «Реабілітація: мультидисциплінарний підхід», стали Буковинський та Тернопільський медичні університети, Асоціація стоматологів України, Українська асоціація сімейної медицини, Світова федерація українських лікарських товариств (СФУЛТ).

Важливою частиною з’їзду стала конференція «Морально-етичні, правові і психологічні аспекти роботи лікаря», яку традиційно вже п’ять років поспіль організовує Хмельницька крайова організація ВУЛТ. Суспільним питанням були присвячені також численні круглі столи і панельні дискусії, наприклад, «Система громадського здоров’я в Україні: міфи та реальність», «Українські лікарі за кордоном: освіта і робота», «Професійне вигорання в охороні здоров’я» тощо.

Всього в з’їзді і в його різноманітних наукових заходах взяло участь понад 500 лікарів з усієї України. Учасники з’їзду прийняли Резолюцію і Звернення.