1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Днями заступнику голови Товариства молодих вчених Степанії Варунків трапилась нагода поспілкуватись із першими аспірантами-випускниками нашого Університету, які навчались за освітнь-науковими програмами «Медицина» - Михайлом Федорченком та «Стоматологія» - Володимиром Сарапуком. Варто зазначити що ці молоді вчені вперше в ІФНМУ отримають науковий ступінь доктора філософії після захисту своїх дисертації. Тож зустрівшись з ними ми поговорили про враження від навчання та зробили незабутні фото напам’ять.

Михайле, які структурні підрозділи Університету допомагали Вам під час навчання на ОНП?

Перш за все кафедра на базі якої проводилося виконання наукової роботи, також була тісна співпраця із клінічною базою, а саме комунальним некомерційним підприємством «Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради», де проводилося обстеження та лікування хворих.

Відчував всебічну допомогу наукового відділу та відділу аспірантури та докторантури, працівники яких давали поради, координували навчальний та науковий процеси протягом 4 років.

Володимире, скажіть які у Вас склалися враження від навчання в аспірантурі, адже Ви були першопрохідцями у здобутті таких знань?

Навчання як загальнонаукових, так і фахових дисциплін проводилось на високому рівні, цікаво. Важливим фактором було створення Університетом доступу до науково-медичної інформації, нововведень та змін, які передбачала освітньо-наукова програма. Новітня література, зокрема, і видана науковцями ІФНМУ та інтернет-ресурси, які є доступні в Університеті сприяли навчанню. Звісно, бути першими завжди складно, але завдяки співдружній роботі колективу ІФНМУ ми здобули добрі знання, отримали педагогічні навики,оволоділи різними клініко-лабораторними методами дослідження, вчасно завершили наукову складову та очікуємо на захист своїх наукових доробків.

Що б ви хотіли змінити чи додати у освітній процес?

Хотілося б побажати створення ширших можливостей для якісного розподілу часу між аудиторією для навчання та клінікою, де відбувається як навчання, так і виконується наукова робота.

Зважаючи на події у світі та пандемію короно вірусу, збільшити відсоток дистанційних технологій. А ще, розширити перелік дисциплін вільного вибору, особливо, професійного спрямування, адже це допоможе накопичити та удосконалити знання і навики здобувача саме у напрямку його наукового дослідження.

Щиро подякувавши за відгуки про навчання за освітньо-науковими програмами, ми побажали Михайлу та Володимиру успішного представлення та захисту своїх наукових праць та швидше отримати науковий ступінь - Доктор філософії – РhD

thumbnail image0