1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

6 жовтня в кіно-концертному залі «Арена-центр» відбулася Конференція молодих вчених, в якій взяли участь студенти і молоді вчені не лише з ІФНМУ, але й із Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

 

Захід відбувся у рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції  «Терапевтичні читання: сучасні аспекти діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів», присвяченій пам’яті академіка НАМН України Євгена Нейка.

Модераторами конференції виступили завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини Василь Міщук, завідувач кафедри внутрішньої медицини стоматологічного факультету ім. професора М.М.Бережницького, завідувач кафедри фізіології Наталія Воронич-Семченко.

Учасники конференції презентували доповіді на цікаві темі: патогенетичні особливості розвитку нітраторезистентності у хворих на стабільну стенокардію; лікування пролежнів ІІІ-ІV стадій з гнійними ускладненнями у відділенні паліативної допомоги; вплив, аналіз, застосування антитромботичної та ліпідознижувальної терапії у первинній профілактиці ішемічного інсульту; варіабельність артеріального тиску у хворих на хронічну хворобу нирок V стадії, яка корегована гемодіалізом, із хронічною серцевою недостатністю; значення індексу дюке для прогнозування серцево-судинної смертності; вплив черезшкірного коронарного втручання і шунтування на патологічну серцеву електричну діяльність і якість життя хворих з постінфарктною аневризмою лівого шлуночка.

«Тематика всіх нинішніх доповідей є справді цікавою і має практичне значення, – зазначив Василь Міщук. – Відчувається, що автори доклали багато праці заради отриманих результатів. Я більш, ніж впевнений, що всі ці дослідження в майбутньому трансформуються в кандидатські дисертації, магістерські роботи».

Один із учасників, випускник ІФНМУ, лікар-інтерн Назарій Романюк презентував доповідь, що стосувалася важливості первинної профілактики ішемічного інсульту в групах ризику. Молодий медик зізнається, що в майбутньому хотів би реалізуватися як науковець на кафедрі неврології та нейрохірургії.